Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše o Stevenu Seagalovi

21. 1. 2007

Obrazek

Steven Seagal, nar. 10.4.1951

Lansing,Michigan, USA

Steven Seagal, americký akční hrdina, producent, scénárista, režisér ale v poslední době rovněž bluesový zpěvák a skladatel. Je držitelem 7. danu v Aikidu. Aikidu se v dospělém věku věnoval v Japonsku, kde působil jako instruktor školy aikido. Když odešel z Japonska zpět do USA, usadil se v Los Angeles v Kalifornii, kde si ho všimli filmoví producenti.  Ve filmu debutoval v roce 1988 ve filmu Above the law /Nico - víc než zákon/ a od té doby se zapsal do podvědomí jako hvězda akčích filmů, jejíž filmy vydělaly po celém světě více než 600 milionů dolarů.

Seagal využil svého věhlasu akční hvězdy k tomu, aby pronikl i do dalších odvětví - je zvukový mistr a zakladatel společnosti Steven Seagal Enterprises, Kromě profesionálních úspěchů je rovněž znám jako ekologický aktivista, propagátor Aikida, aktivista v oblasti práv zvířat, byl uzán reinkarnovaným budhistickým mnichem (Tertön Chungdrag Dorje).

Stránka bude pokračovat dalšími oficiálními i neoficiálními informacemi. Takže zachovejte přízeň, je se na co těšit.

Příště : mladá léta Stevena Seagala
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komik

(666terrorist, 23. 8. 2007 16:19)

Seagal je komik a Aikido je na pí...

Re: komik

(S.S. , 26. 7. 2012 17:24)

Víš co? Běž tam! Do pí** !! Zmr*e! Steven Seagal je nejlepší herec v celý americe a ty mu nesaháš ani po kotníky, takže laskavě zavři hubu!

Aikado

(Terez , 26. 7. 2012 17:20)

bylo by super, kdyby Steven ještě stále učil na škole. Chtěla bych se od něj nechat učit.

ajkido

(milos grobar, 29. 4. 2011 14:05)

mam velki zajem o ten sport ucit se od nejlepsich jako je mistr stivn seagal

ajkido

(milos , 29. 4. 2011 13:58)

mam zajem se zucasnit ajkida

Aikido a harmonie

(Amadeo, 25. 9. 2009 15:20)

dobry den chci pozdravit fanoušky steven seagala určitě si steven zasloluži poklonu a uctu dokazal krasne prosadit aikido a ukazat co aikido chce a vyzaduje pro sebeobranu a funkci napadeni at se jedna o zakerni nebo slovni dokaže se proti obojim vypořadat jako žadny jiny ma krasne pisne např: The laight je moc krasna proto kdo trenuje aikido par desitek let tak vi k čemu aikido slouži a proč chtel morihei uspet ve svete.Aikido ma svuj respekt jako nejmladši bojovi umeni,aikido by mely lidi cvicit aby se tolerovaly a neublizovaly si ale vse řešily z laskou a mirem a ne aby nekdo nekomu dokazoval že je nejlepši tim pak on sam nad sebou prohral a stratil kontrolu.Nejvetši a nejhorši nepřitel je v nas tak ho zkusme porazit at laska žije dal a at jsme pišni že se učime aikido a že dělame dobrou vec... PS:Učime se aikido proto abychom nebojovaly......:-) nic nikomu nemusite dokazovat je to jen ve vas dokažte že jste lepši a že umite nad sebou udržet kontrolu a bejt dobrym a milim,laskuplnym človekem na svete Morihei by si to přal tak se snažte vyhovet:-)

sensei

(iilombo, 6. 4. 2008 1:25)

Pro 666terrorist: Tohoto pisatele mi je upřímně líto, je vidět, že ani neví, o čem píše. Bojovému umění jsem se věnoval cca 13 let a S.Seagal je jedním z těch, kterému se mohu hluboce poklonit.

libimseti.cz

(romanlagron, 28. 2. 2008 18:19)

segal je borec celaj jaaa ma nebezbenou ranu a ma styl jak jaa

z čech

(kukyna, 1. 2. 2008 21:56)

je skvělej herec a moc ho obdivuju :-)

Steven Seagal

(Bohdana, 18. 9. 2007 10:21)

Miluji strasne S.Seagala,je to nejlepsi ze zahranicnich hercu,obdivuji ho,a v aikidu je super.Sveho syna jsem taky dala do aikida a moc ho to bavi.Ale je pravda,ze jeho hudbu neznam,co by me zajimalo,jestli je zenaty a kolik ma deti.Co delal jako mlady,proste me zajima cely jeho zivot,prosim napiste mi neco vic,diky moc.

To 666terrorist

(Raybeck, 4. 9. 2007 16:34)

Plně souhlasím s vaším hodnocením Aikida. Tento názor zastává většina neúspěšných cvičenců, kteří nezvládnou dlouhotrvající výcvik základních technik. Tito Aikido většinou vyhledají na základě aplikací, předváděných Senseiem Seagalem ve filmech. To, co Sensei Seagal předvádí ve filmech, NENÍ POUZE AIKIDO!!! a to především, co se útoků týče. A priori významem Aikida není útok ale obrana /útok se zde využívá pouze při tréninkové formě k modelování situace vhodné pro provedení obrany/. Cvičenec, který hledá v Aikidu útok, se stává neúspěšným.
Neúspěšný cvičenec Aikida těžko může zhodnotit osobu Senseie Seagala, protože sedmý dan Aikikai je pro něj stejně nedosažitelný jako absolvování základní školní docházky.
Z osobního setkání se Senseiem Seagalem jsem nabyl dojmu, že je to člověk ohromně charizmatický a jeho techniky Aikida jsou skutečně funkční i v reálném životě, o čemž jsem se opakovaně přesvědčil ve vlastní praxi.
Samotného mě mrzí, že sám nepoznal, kdy má s filmovou kariérou skončit a věnovat se pouze muzice.
Všobecně vzato, člověk, který vyhledává bojová umění, aby ukojil svou agresi, nepochopil význam bojových umění, do bojových umění vůbec nepatří a měl by si sjednat schůzku spíše v nějaké dobré psychologické poradně.

SLovak FAN CLUB

(McxM@rttin*89, 6. 8. 2007 16:27)

www.stevenseagal.yw.sk

steven seagal

(lukas, 4. 8. 2007 16:15)

mam te moc rad jako herce umis dobre aikido

z Czech

(lenigoxt, 14. 6. 2007 10:43)

jsi fakt dobry a jsi muj nejoblibenejsi herec

steven seagal

(alaska, 18. 4. 2007 14:14)

Steven seagal je můj nejoblíbenější herec, nyní i zpěvák.Doufám, že se svojí kapelou bude brzy koncertovat i u nás.